OFICIÁLNÍ STANOVISKO K REGULACI KRATOMU A PRODEJI NEZLETILÝM

KRATOM OSTRAVA

KRATOM OSTRAVA

Rostlina kratom z rodiny kávovníků, původem z jihovýchodní Asie je zdejším obyvatelstvem využívána už po staletí. Nejedná se tedy o moderní farmakologický výrobek, ale o zcela přírodní surovinu.


KRATOM A HUBNUTÍ

KRATOM A HUBNUTÍ

Kratom je produktem získaným z usušených a rozemletých listů tropické rostliny Mitragyna Speciosa pocházející z jihovýchodní Asie. Tato rostlina je již dlouhá léta využívána pro své psychoaktivní účinky, avšak až v nedávných letech se stala předmětem zájmu vědců, kteří zkoumají jak její potenciální účinky. Mezi možné pozitivní účinky patří její využití v léčbě bolesti, duševních poruch a při procesu odvykání od návykových látek.


KRATOM A KOFEIN

KRATOM A KOFEIN

Kratom pochází z rostliny známé jako Mitragyna Speciosa, což je strom patřící do rodiny kávovníků, který může dorůst až do výšky 25 metrů. Přirozeně roste v tropických oblastech Indočíny a jihovýchodní Asie, zejména v nížinných tropických deštných lesích v nadmořské výšce kolem 200 metrů. Strom má jednoduché listy sytě zelené barvy, které se sušením zpracovávají na kratomový prášek.


KRATOM PŘÍPRAVA

KRATOM PŘÍPRAVA

Kratom získává stále větší oblibu mezi jednotlivci, kteří preferují alternativní přírodní prostředky pro podporu svého zdraví. Nejčastěji se kratom nabízí ve formě prášku získaný ze sušených listů stromu Mitragyna speciosa. Jedná se tak o čistě přírodní produkt.


KRATOM ČESKÉ BUDĚJOVICE

KRATOM ČESKÉ BUDĚJOVICE

Kratom, známý také jako Mitragyna speciosa, je strom pocházející z jihovýchodní Asie, který přitahuje stále větší pozornost a vedou se intenzivní debaty ohledně jeho možných účinků a rizik. Tato rostlina je tradičně využívána v některých asijských kulturách pro své povzbuzující a bolest tlumící vlastnosti.


KRATOM HRADEC KRÁLOVÉ

KRATOM HRADEC KRÁLOVÉ

Kratom, rostlina z jihovýchodní Asie, získává stále větší pozornost díky svým potenciálním účinkům a rizikům. Tato rostlina, známá také jako Mitragyna speciosa, je v některých asijských kulturách tradičně používána pro své stimulační a analgetické vlastnosti. Diskuse a výzkumy týkající se kratomu jsou stále v plném proudu, a zatímco někteří lidé tvrdí, že má prospěšné účinky, další upozorňují na možná rizika a vedlejší účinky spojené s jeho užíváním.


NEJLEVNĚJŠÍ KRATOM (KRATOM LEVNĚ)

NEJLEVNĚJŠÍ KRATOM (KRATOM LEVNĚ)

Kratom, rostlina známá také pod jménem Mitragyna speciosa, je strom původem z jihovýchodní Asie, který se stává předmětem stále větší pozornosti a diskuse v souvislosti s jeho potenciálními účinky a riziky. Tato rostlina je tradičně používána v některých asijských kulturách pro své stimulační a analgetické vlastnosti.


KRÁL KRATOMU

KRÁL KRATOMU

Kratom, známý také jako Mitragyna Speciosa, je rostlina původem z jihovýchodní Asie, konkrétně se vyskytuje v Thajsku, Malajsii, Indonésii a na Papua Nové Guineji. Lidé využívají už od pradávna listy této rostliny pro jejich psychoaktivní účinky. I když lidstvo kratom zná a využívá po staletí, teprve v nedávné době začala vědecká obec zkoumat jeho potenciál, zejména v léčbě bolesti, úzkosti, deprese a při odvykání od návykových látek.


KRATOM PARDUBICE

KRATOM PARDUBICE

Kratom, exotická rostlina původem z jihovýchodní Asie, přitahuje rostoucí zájem kvůli svým možným výhodám i rizikům. Mitragyna speciosa, jak je také nazývána, byla tradičně využívána v některých asijských kulturách pro své povzbuzující a analgetické účinky. Diskuse a studie o kratomu probíhají stále intenzivně, a zatímco někteří vyzdvihují jeho pozitivní účinky, jiní varují před možnými nebezpečími a vedlejšími účinky spojenými s jeho užíváním.


KRATOM DRUHY

KRATOM DRUHY

Kratom (Mitragyna speciosa) je rostlina původem z jihovýchodní Asie, která se stala populární pro své široké spektrum účinků, včetně stimulace, analgezie a relaxace. Existuje mnoho různých druhů a odrůd kratomu, které se liší svými charakteristikami a účinky.


KRATOM EXTRAKT

KRATOM EXTRAKT

Kratom (Mitragyna speciosa) je rostlina původem z jihovýchodní Asie, která je známá především pro své stimulační a analgetické účinky. Jednou z forem kratomu, která se stává stále populárnější, je kratomový extrakt.


KRATOM ČAJ

KRATOM ČAJ

Kratom, v botanice známý též jako Mitragyna speciosa, je strom původem z jihovýchodní Asie, kde se již po staletí tradičně používá mimo jiné pro své stimulační a analgetické účinky. Jedním z oblíbených způsobů konzumace kratomu je příprava kratomového čaje.


PŘEDÁVKOVÁNÍ KRATOMEM

PŘEDÁVKOVÁNÍ KRATOMEM

Kratom jsou sušené a drcené listy tropické rostliny Mitragyna Speciosa rostoucí především v jihovýchodní Asii, kde je již dlouhá léta využíván pro své psychoaktivní účinky. Až v posledních několika málo letech se kratom dostal do hledáčku vědců, kdy se zkoumají jeho potencionální pozitivní účinky, ale i ty negativní. Mezi potencionální pozitivní účinky patří využití při léčbě bolesti, psychických poruch nebo při odvykání od návykových látek.


KRATOM LIBEREC

KRATOM LIBEREC

Kratom je přírodní produkt získávan usušením a nadrcením listů tropické rostliny Mitragyna Speciosa. Tento strom z rodiny kávovníků dorůstá až 25 metrů a nalézt ho můžeme v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Účinky se liší v závislosti na druhu kratomu:


KRATOM KAPSLE

KRATOM KAPSLE

Kratom je přírodní produkt vyráběný z listů tropického stromu Mitragyna speciosa. Proces výroby zahrnuje sušení a následné drcení zralých listů. Výsledný produkt může mít několik různých podob. Domorodými obyvateli Indočíny a jihovýchodní Asie byl konzumován prostřednictvím žvýkání čerstvě utržených listů. V dnešní době se s kratomem setkáme nejčastěji ve formě prášku, příp. ve formě tablet nebo kapslí.


KRATOM A ALKOHOL

KRATOM A ALKOHOL

Kratom má kromě žádoucích účinků, jako může být např. relaxace, úleva od bolesti nebo zkvalitnění spánku, také nežádoucí vedlejší účinky, které se mohou potencovat pokud se kratom kombinuje s alkoholem. Reakce na kratom je značně individuální, stejně jako reakce na kombinaci kratomu a alkoholu.


KRATOM ZÁKAZ

KRATOM ZÁKAZ

V poslední době se stále více objevují diskuze a zprávy týkající se zákazu kratomu, přírodní psychoaktivní látky pocházející z jihovýchodní Asie. Ten bývá kvůli svým potencionálním vedlejším účinkům a možnostem zneužití především mladistvými vnímán stále jako kontroverzní. 


KRATOM AUTOMAT

KRATOM AUTOMAT

V poslední době se na ulicích objevuje nový kontroverzní trend, kterým jsou automaty na kratom. Poskytují snadný přístup k získání tohoto populárního produktu, ale zároveň vyvolávají otázky o nutné regulaci. Kontroverze vzbuzují také proto, že jsou často postaveny v blízkosti škol.


JAK UŽÍVAT KRATOM?

JAK UŽÍVAT KRATOM?

Kratom je v jihovýchodní Asii užíván tradičně už po staletí. Místní obyvatelé ho využívají pro jeho účinky, a to z léčebných nebo rituálních důvodů.


ÚČINKY KRATOMU

ÚČINKY KRATOMU

Kratom je rostlina z jihovýchodní Asie, která je po staletí využívána pro svoje účinky. V České republice je povoleno využívat ji jedině ke sběratelským účelům, ne ke konzumaci. Účinky se liší zaprvé v závislosti na dávce a za druhé v závislosti na druhu kratomu. Nižší dávky kratomu mají spíše stimulační efekt, zatímco vyšší dávky spíše efekt relaxační. Druhů kratomu existuje široká paleta. Liší se v barvě, účincích a ve stáří zpracovávané rostliny.

Další

Newerse.