OFICIÁLNÍ STANOVISKO K REGULACI KRATOMU A PRODEJI NEZLETILÝM

Kratom je produktem získaným z usušených a rozemletých listů tropické rostliny Mitragyna Speciosa pocházející z jihovýchodní Asie. Tato rostlina je již dlouhá léta využívána pro své psychoaktivní účinky, avšak až v nedávných letech se stala předmětem zájmu vědců, kteří zkoumají jak její potenciální účinky. Mezi možné pozitivní účinky patří její využití v léčbě bolesti, duševních poruch a při procesu odvykání od návykových látek. Mezi méně známé účinky patří vliv na hubnutí. Mechanismů, jak může kratom podpořit v hubnutí je několik:

Zvýšení energie

Některé druhy kratomu mají stimulační účinky a zaručují příval energie. Právě to může umožnit zvýšenou aktivitu či třeba intenzivnější cvičení v posilovně, nebo větší výdrž při běhání. Mezi stimulační druhy kratomu patří především zelený kratom, bílý kratom a žlutý kratom.

Zvýšení motivace

Dalším mechanismem účinku pro zvýšení vaší pohybové aktivity či prodloužení vašeho tréninku může být povzbuzení a motivace. Tyto účinky má rovněž zelený kratom, bílý kratom a žlutý kratom.

Zlepšení spánku

Zlepšení kvality a kvantity spánku může pomoci v hubnutí zvláště v případě, že je váš spánek nekvalitní. Nevyspalí lidé mají tendenci více jíst, mají větší chutě a zároveň víc jedí jednoduše proto, že jsou déle vzhůru. Také mají méně energie na pohybovou aktivitu, což celý proces hubnutí komplikuje. Mezi druhy kratomu, které mohou zlepšit spánek patří červený kratom a zlatý kratom.

Podle legislativy ČR není kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou. Prodává se tedy pouze ke sběratelským a studijním účelům. V žádném případě neslouží ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami.

Kratom na prodej zde

Newerse.