OFICIÁLNÍ STANOVISKO K REGULACI KRATOMU A PRODEJI NEZLETILÝM

Kratom pochází z rostliny známé jako Mitragyna Speciosa, což je strom patřící do rodiny kávovníků, který může dorůst až do výšky 25 metrů. Přirozeně roste v tropických oblastech Indočíny a jihovýchodní Asie, zejména v nížinných tropických deštných lesích v nadmořské výšce kolem 200 metrů. Strom má jednoduché listy sytě zelené barvy, které se sušením zpracovávají na kratomový prášek.

Různé druhy kratomu se svými účinky liší. Podobné účinky jako kofein má zelený kratom, který je stimulační, navozuje euforii a povzbuzení a působí na zvýšení koncentrace. Narozdíl od kofeinu navozuje také pocit klidu. Vyrábí se z mladých listů stromu Mitragyna speciosa.

Dalším stimulačním druhem kratomu je bílý kratom, který zaručí přísun energie, povzbuzení a podporu soustředění. Často bývá používán místo kávy či energetických nápojů Je vyráběn z velmi mladých lístků rostliny Mitragyna speciosa, které jsou protkány bílými žilkami.

Reakratom doporučuje: energizující bílý kratom za skvělou cenu | Realkratom.cz

Třetím z druhů kratomu, který částečně imituje účinky kofeinu je žlutý kratom, který má rovněž stimulační účinky. Dále také zvyšuje pocit motivace a optimismu. Jedná se o poměrně vzácný druh.

Kratom ve větších dávkách může mít podobně jako kofein řadu nežádoucích účinků, jako je zvýšený tlukot srdce, neklid, pocení, svědění a další. Nežádoucí účinky mohou být způsobeny různými rizikovými faktory, jako je příliš vysoká dávka, mladý věk, duševní nerovnováha nebo existující onemocnění, které dosud nebylo diagnostikováno.

Podle legislativy ČR není kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou. Prodává se tedy pouze ke sběratelským a studijním účelům. V žádném případě neslouží ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami.

Kratom na prodej zde

Newerse.