OFICIÁLNÍ STANOVISKO K REGULACI KRATOMU A PRODEJI NEZLETILÝM

Kratom získává stále větší oblibu mezi jednotlivci, kteří preferují alternativní přírodní prostředky pro podporu svého zdraví. Nejčastěji se kratom nabízí ve formě prášku získaný ze sušených listů stromu Mitragyna speciosa. Jedná se tak o čistě přírodní produkt.

Jak připravit kratom

Nejjednodušší forma přípravy kratomy je jednoduše zalít kratomový prášek vodou. Kratom ve formě prášku má několik výhod - je možné nejpřesnější dávkování, jelikož si můžete odvážit přesně požadované množství. Dále má rychlejší vstřebatelnost než třeba kratom ve formě tablet a je možné ho využít v kuchyni na přípravu různých receptů, příp. na uvaření kratomového čaje. Příprava není nikterak složitá. Postup krok za krokem si můžete přečíst v našem článku o kratomovém čaji. Nevýhodou kratomového prášku může být pro někoho hořká chuť.

Nejpraktičtější formou kratomu jsou tablety, jelikož zde žádná příprava potřeba není, navíc se snadno přenáší a jsou tak vhodné na cestování.

Podle legislativy ČR není kratom schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou. Prodává se tedy pouze ke sběratelským a studijním účelům. V žádném případě neslouží ke konzumaci samostatně ani ve směsi s jinými látkami.

Kratom na prodej zde

Newerse.